Menu

5 niezbędnych mebli fryzjerskich w każdym salonie

5 niezbędnych mebli fryzjerskich w każdym salonie
5 niezbędnych mebli fryzjerskich w każdym salonie

Prowadzenie salonu fryzjerskiego nie należy do łatwych zadań. Trzeba bowiem pomyśleć o wielu rzeczach związanych z formalnościami oraz odpowiednim wyposażeniem. Jest ono niezbędne, aby móc w pełni wykorzystać w pracy swój potencjał. Odpowiednio zaaranżowane pomieszczenie wpływa także na poczucie komfortu wśród klientów, co z kolei często przekłada się na ich pozytywną opinię.

Jak urządzić salon fryzjerski?

Urządzenie salonu fryzjerskiego wiąże się z wieloma istotnymi kwestiami, do których bez wątpienia zalicza się wyposażenie. W końcu odpowiednio przystosowany salon poprawia nie tylko komfort pracy fryzjera, ale wpływa na samopoczucie klienta. Sprzęt odgrywa także niezwykle ważny element dla całej stylistyki pomieszczenia, a co za tym idzie korzystnie wpływa (lub nie) na wizualny aspekt. Jakie meble fryzjerskie powinny zatem znaleźć się w każdym salonie? Jak zadbać o wyposażenie pomieszczenia?

Meble fryzjerskie stanowią podstawę wyposażenia każdego salonu. Świadczą nie tylko o renomie danej placówki, ale przede wszystkim umożliwiają pracę fryzjerowi. Co zatem powinno znaleźć się w salonie fryzjerskim? Oto pięć niezbędnych mebli do każdego salonu fryzjerskiego!

Fotel fryzjerski

Fotel fryzjerski to chyba najbardziej charakterystyczny mebel, kojarzony z każdym salonem. Powinien on być wygodny, zarówno dla klienta jak i dla fryzjera, oraz umożliwiać mu swobodną pracę z włosami. Istotne są zatem poszczególne parametry fotela, a także jakość materiału, który został wykorzystany do jego produkcji. Dobrze jest zatem wybierać modele wykonane z tworzywa dobrej jakości, które łatwo utrzymać w czystości. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, czy fotel posiada takie cechy jak funkcję regulacji wysokości oraz możliwość obracania.

Konsole fryzjerskie

Trudno wyobrazić sobie salon fryzjerski bez luster. Umożliwiają one klientowi kontrolę nad tym co dzieje się z ich włosami, co z kolei ma istotny wpływ na poczucie ich komfortu oraz bezpieczeństwa. Wiele osób lubi przyglądać się zabiegom, które wykonywane są na ich włosach i obserwować działania fryzjera. Ponadto stanowią one ciekawą ozdobę pomieszczenia. Konsole fryzjerskie to nic innego jak elegancko oprawione lustra, które dodają salonowi szyku oraz klasy. Czynią także miejsce pracy fryzjera bardziej przytulnym oraz reprezentatywnym.

Myjnia fryzjerska

Myjnia fryzjerska to kolejny mebel, bez którego praca fryzjera byłaby niemożliwa lub mocno ograniczona. Mebel ten, jak sama nazwa wskazuje, służy bowiem do mycia włosów klientów. Obecnie rynek oferuje nam wiele rodzajów myjni, począwszy od zwykłej umywalki, a skończywszy na regulowanej elektrycznie za pomocą podnóżka. Ta ostatnia zapewnia klientowi największe poczucie komfortu, dlatego szybko zyskała uznanie wśród fryzjerów i coraz częściej stanowi wyposażenie profesjonalnych salonów.

Szafki fryzjerskie na akcesoria

W pracy fryzjera na co dzień potrzebne są liczne akcesoria takie jak: prostownice, nożyczki, szczotki, suszarki i wiele innych. Muszą one mieć swoje odpowiednie miejsce w salonie. Wybierając szafki warto uprzednio przeanalizować metraż pomieszczenia, a także ilość przedmiotów, które ma zmieścić zakupiony mebel. Istotna jest zatem pojemność szafki oraz liczba szuflad. Warto także zwrócić uwagę na wizualną prezentację przedmiotu i odpowiednio dobrać go do stylu w jakim został urządzony salon fryzjerski.

Dobrą opcję stanowią także szafki na kółkach lub wózki fryzjerskie. Dzięki nim fryzjer ma stale pod ręka najpotrzebniejsze akcesoria, bez konieczności ciągłego oddalania się od fotela i robienia przerw. Bez wątpienia zwiększa jakość oraz komfort pracy, a także korzystnie wpływa na jej czas. Farbowanie, obcinanie i modelowanie fryzur przeprowadzane są sprawnie, co jest istotne nie tylko z punktu widzenia fryzjera, ale często również klienta.

Hokery fryzjerskie

Hoker fryzjerski jest specjalnym taboretem, odpowiednio dostosowanym do potrzeb fryzjera. Posiada specjalnie skonstruowane siedzisko oraz kółka, które umożliwiają fryzjerowi swobodne przemieszczanie się po salonie. Zazwyczaj jest urządzeniem bardzo małym, dlatego sprawdzi się nawet w salonach o niewielkim metrażu. Mebel ten pozwala na odpoczynek mięśni nóg oraz kręgosłupa, który w trakcie wielogodzinnego przebywania w jednej pozycji narażony jest na duże przeciążenie. Hoker wpływa więc znacząco na komfort pracy fryzjera oraz przede wszystkim jego zdrowie.

Aspekt wizualny salonu fryzjerskiego w dość dużym stopniu decyduje o jego opinii pośród klientów. Ponadto wpływa na jakość pracy fryzjera oraz jej efektywność. Warto zatem zadbać o odpowiednie meble fryzjerskie i właściwe zaaranżowanie pomieszczenia, aby uczynić je funkcjonalnym oraz komfortowym.

Aktualizacja 15/09/2022

Zobacz też

Suszarka do włosów

Suszarka do włosów: jaką wybrać i które parametry są najważniejsze?

Suszarka do włosów Piękne i zadbane włosy wymagają odpowiedniej dbałości. Jednym z etapów pielęgnacji jest suszenie włosów. Sprawdź, jak wybrać suszarkę do włosów, aby służyła jak najlepiej i jak najdłużej. Odpowiednio wybrany sprzęt i świadome korzystanie z jego funkcji to gwarancja sukcesu! Co oferuje rynek? Wybór w suszarkach do włosów jest na prawdę duży. Warto podzielić je pod względem materiału z jakiego są wykonane i przeznaczenia. Możemy mówić o trzech typach suszarek – takich do użytku domowego, dla profesjonalistów i modelach turystycznych. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić sobie do domu sprzęt używany przez profesjonalistów. Należy się w […]

Fryzura do okrągłej twarzy

Fryzura do okrągłej twarzy: jaką wybrać, aby wyszczuplić twarz?

Fryzura do okrągłej twarzy Aby stworzyć ciekawą damską fryzurę warto postawić nie tylko na farbowanie i uczesanie, ale również na odpowiednie cięcie. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawdziwym kluczem do sukcesu jest tak naprawdę dobranie odpowiedniej fryzury do konkretnego typu urody, a dokładniej mówiąc do kształtu twarzy. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jaka fryzura do okrągłej twarzy będzie najlepszym wyborem. Dlaczego warto dobrać fryzurę do kształtu twarzy? Dzięki odpowiedniej fryzurze można nie tylko zatuszować wszelkie niedoskonałości swojej urody, ale również podkreślić jej największe atuty. Osoby, które mają problem z […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.