Menu

Włosy do ramion z prostą grzywką

Włosy do ramion z prostą grzywką
Włosy do ramion z prostą grzywką

Włosy do ramion z prostą grzywką

Chyba logicznym jest fakt, że to kobiety przywiązują większą wagę do tego, jak wyglądają. Największym atutem każdej damy z pewnością są jej piękne włosy. W zależności od obowiązujących trendów, zmienia się moda na fryzury damskie. Co w taki razie króluje obecnie? Mówimy zdecydowane- TAK! prostej grzywce.

Fryzury damskie – włosy do ramion z prostą grzywką

Włosy do ramion stały się świetną alternatywą dla długich włosów. Są przede wszystkim bardzo proste w utrzymaniu, nie przysparzają większych problemów, a jednocześnie zawsze świetnie wyglądają. Nic dziwnego zatem, że stały się one numerem jeden, spośród najczęściej wybieranych fryzur przez kobiety.

Zatem idealnym rozwiązaniem staje się połączenie średniej długości włosów z prostą grzywką. To prawdziwy hit tego sezonu. Wygląda bardzo oryginalnie i nie wymaga większego układania czy modelowania.

Jednak nie jest to fryzura, która odpowiednia będzie dla każdej z nas. Poniżej podpowiadamy dla kogo będzie odpowiedni taki „look” i jak we właściwy sposób ułożyć włosy do ramion z prostą grzywką, aby wyglądały ciekawie.

Do jakiego kształtu twarzy pasują średnie włosy z prostą grzywką?

Grzywka chyba tak naprawdę nigdy nie wyszła na stałe z mody. Jest to trend, który bezustannie przewija się wśród kobiet.

Zmienia się jedynie jej długość i ewentualny kształt, ale w dalszym ciągu funkcjonuje. Jednak czy aby na pewno prosta grzywka będzie odpowiednia dla każdej kobiety?

Otóż zdecydowanie nie. Kształt twarzy ma bardzo duży wpływ na wybór odpowiedniego rodzaju grzywki, jaką planujemy w najbliższym czasie zrobić.

Włosy do ramion z prostą grzywką zdecydowanie sprawdzą się u osób, które w jakiś sposób chcą zamaskować dość duże czoło, które według nich wygląda bardzo źle. Ważny jest jednak sam kształt twarzy. Jeśli nasza buzia przypomina owalny kształt, to sprawdzi się w tym przypadku prosta grzywka wykonana praktycznie równo z brwiami. Zdecydowanie uwypukli ona twarz i w pewien sposób ją rozpromieni.

Natomiast w przypadku, jeśli chcemy delikatnie skrócić twarz, postawmy na grzywkę bardziej skośną. Rozwiązanie to jest głównie kierowane do kobiet, których objętość włosów jest naprawdę bardzo duża.

Na jakie okazje sprawdzi się ta fryzura?

Włosy do ramion z prostą grzywką to tak naprawdę rozwiązanie, które nada się na każdą okazję. Z pewnością sprawdzi się w pracy, czy w domowym zaciszu.

Włosy do ramion są bardzo proste w szybkim upięciu jak i modelowaniu. Odpowiednio wyprostowane lub pokręcone kosmyki sprawdzą się również na różnego rodzaju imprezach okolicznościowych, a grzywka doda nam powagi w pracy i na spotkaniach biznesowych. W zależności od tego, czy może chcemy zrobić wrażenie na nowo poznanym koledze czy może w spokoju posprzątać mieszkanie, fryzura ta nada się na każdą okazję. Wymaga ona jedynie odpowiedniego upięcia włosów i efekt powalający w 100 % murowany!

Jak ułożyć włosy krok po kroku?

Posiadaczki grzywki zapewne liczą się z faktem, że jej układanie wymaga niekiedy sporo czasu.

Podstawowy błąd, jaki jest często wykonywany to wieczorne mycie włosów i pójście spać z mokrymi włosami. Niestety efekt tak zwanego „mopa” na drugi dzień jest bardzo prawdopodobny. Samo pójście spać w wilgotnych włosach nie stanowi dla problemu, gdyż można bardzo szybko je upiąć czy związać. Co jednak nie zmienia faktu, że wskazane jest zasypianie z suchymi włosami.

Jednak wracając do samego modelowania grzywki najlepszym rozwiązaniem jest, aby uniknąć niechcianego puszenia się włosów w czasie snu, jest po prostu umycie samej grzywki rano, następnie jej wysuszenie i wymodelowanie. To sposób, który być może wymaga chwilę na jego wykonanie, jednak zdecydowanie poprawia wygląd samej grzywki, przez co nasza fryzura wygląda na świeżą i wspaniale komponuje się ze średniej długości włosami.

Jeśli nasze włosy są jednak bardzo niesforne, starajmy się poprawić ich wygląd i wytrzymałość samej fryzury na przykład poprzez stosowanie lakierów do włosów. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie był to pierwszy lepszy lakier, jaki znajdziemy w sklepie. Ważne, aby nie sklejał włosów i nadawał im świeży wygląd.

Jak zatem krok po kroku ułożyć nasze włosy?

Otóż pierwszym etapem jest oczywiście umycie całych włosów bądź też samej grzywki. Aby móc przystąpić do dalszego modelowania, włosy powinny być idealnie suche, aby uniknąć niepotrzebnych zniszczeń. Tak naprawdę to, co zrobimy dalej zależy tylko od nas samych. Jeśli mamy ochotę na rozpuszczone, proste włosy, należy sięgnąć po prostownicę i rozgrzać ją do odpowiedniej temperatury.

To samo tyczy się również wykorzystania lokówki. Włosy do ramion można układać na wiele sposobów. Niski kucyk, lekki kok czy delikatne fale… Wybór zależy od nas samych. Co do samej grzywki, to najlepiej wygląda ona w postaci wyprostowanej i pasuje do każdej stylizacji.

Znudził Ci się obecny wygląd i pragniesz zmiany? Nic prostszego! Udaj się do swojego fryzjera i poproś o poradę dotyczącą nowego uczesania. Modny trend na włosy średniej długości z prostą grzywką z pewnością znajdzie się w ofercie każdego salonu fryzjerskiego.